Bu bölümde Kızlık zarı ve Kızlık zarı ile bilgiler bulabilirsiniz. Jinekolog doktorlarımızdan bilgi ve randevu talep edebilirsiniz.
Penis Büyütme

Kızlık Zarı , Kızlık Zarı Modelleri , Hymen , Kızlık Zarı Dikimi
 

Kızlık Zarı , Kızlık Zarı Modelleri , Kızlık zarı çeşitleri , Kızlık Zarı dikimi , Kızlık zarı resimleri , hymen , İstanbul , Nişantaşı , Etiler , Şişli , beşiktaş , Ankara , İzmir , Ankara , Bursa Ana Sayfam Yap     Kızlık Zarı , Kızlık Zarı Modelleri , Kızlık zarı çeşitleri , Kızlık Zarı dikimi , Kızlık zarı resimleri , hymen , İstanbul , Nişantaşı , Etiler , Şişli , beşiktaş , Ankara , İzmir , Ankara , Bursa Favorilerime Ekle      Kızlık Zarı , Kızlık Zarı Modelleri , Hymen , Kızlık Zarı Dikimi Bu Sitede Reklam ver   

    GELİNLİKLER         ABİYELER        NİŞANLIKLAR      GECE KIYAFETLERİ      DAMATLIKLAR       SMOKİNLER      KINA KIYAFETLERİ       GELİN TACI      DUVAK      GELİN BUKETİ 

EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
GELİNLİKÇİLER
GELİN ARABASI
DAVETİYELER
NİKAH ŞEKERİ
ALYANS
DÜĞÜN ORGANİZASYON
GELİN SAÇI
SES - IŞIK - DJ
DÜĞÜN MEKANI
GELİN AYAKKABISI
MÜZİK ORGANİZASYONU
GELİN İÇ GİYİM
GÜMÜŞ VE AKSESUAR
DÜĞÜN YEMEĞİ
DÜĞÜN PASTASI
DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI
KOZMETİK
GÜZELLİK SALONLARI
KUYUMCULAR
EMLAKÇILAR
ÇİÇEKÇİLER
BEYAZ EŞYA
EV ELEKTRONİĞİ
EV TEKSTİLİ
KÜÇÜK EV ALETLERİ
PERDE
HALI
MOBİLYA
MUTFAK BANYO
KINA GECESİ
EVDEN EVE NAKLİYAT
BALAYI TATİLİ
OTELLER

TOPTAN SATIŞLAR

TOPTAN GELİNLİK
TOPTAN SMOKİN
TOPTAN KUMAŞ

KATEGORİLER

GELİNLİK KİRALAMA
ÇOCUK GELİNLİKLERİ
ÇOCUK SMOKİNLERİ
PERUK - POSTİŞ
ÖRGÜ - DANTEL
İŞ ELBİSELERİ
BİZ KİMİZ
HAKKIMIZDA
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
WEB TASARIM
GEREKLİ BİLGİLER
TÜRKİYE MODA EVLERİ
YURT DIŞI MODA EVLERİ
NİKAH DAİRELERİ
OTOBÜS FİRMALARI
DENİZYOLLARI
HAVAYOLU FİRMALARI
ARABA KİRALAMA
TEKNE KİRALAMA
TURİZM ACENTALARI
FOTOĞRAF STÜDYOLARI
GİYİM MAĞAZALARI
CAFE & BARLAR
ŞİİRLER
AŞK ŞİİRLERİ
AYRILIK ŞİİRLERİ
SEVGİ SÖZLERİ
DAVETİYE SÖZLERİ
İLANLAR
EVLİLİK İLANLARI
SOHBET ODASINA GİR
OYUNLAR
 ESTETİK
MEME BÜYÜTME
BOTOX
KAŞ KALDIRMA
LAZER EPİLASYON
BURUN ESTETİĞİ
LİPOSUCTİON
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PENİS BÜYÜTME
SAÇ EKİMİ
ASTROLOJİ
RÜYA TABİRLERİ
BURÇLAR
Kızlık Zarı


Kızlık zarı nedir,kızlık zarı tamiri veya dikimi himenoplasti onarımı mümkünmüdür, Kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır, Kızlık zarı  dikimi ücreti fiyatı  ne kadar ?

Kızlık zarının latince adı hymendir ve HYMEN Yunan mitolojisinde Evlilik Tanrısının ismidir. Kızlık zarı ülkemizde ve dünyanın belli bölgelerine halen sosyal ve kültürel önemini korumaktadır. Kızlık zarının henüz bozulmamış olması hatalı olarak kadının bekaretinin, yani bir erkekle birlikte olmadığının sembolü ve yine hatalı olarak ilk ilişkide kanama olmaması kadının daha önceden bir erkekle cinsel ilişkide bulunmuş olduğunun kanıtı olarak görülmekte ve birçok masum genç kız bu yüzden tüm yaşamlarını etkileyecek olaylarla karşılaşabilmektedir. Bu durum yalnız bizde değil, birçok kültürde geçerlidir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları ne yazık ki genç kadınların "kızlık zarı muayenesi" için kliniğe getirilmelerine ve böylece bazen küçük düşürülmeye varacak kadar aşağılanmalarına tanık olmaktadırlar.

Bu yazı kızlık zarı hakkındaki bazı yanlış bilinenleri düzeltmek veya bilinmeyenleri açıklığa kavuşturmak için basitliği korumak açısından soru-cevap şeklinde hazırlanmıştır.

Kızlık zarı tam olarak nerededir?

Neden böyle bir yapı var?

Anatomik ve fizyolojik açıdan kızlık zarının bilinen bir işlevi yoktur. Genital sistem enfeksiyonlarına karşı koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmesine karşın, ortada delik olan bir yapının nasıl olup da enfeksiyonlara karşı koruyucu olacağı tartışma konusu olduğundan bu görüş tam olarak geçerli değildir. Aslında enfeksiyonların bakire olanlarda daha ender oluşmasının nedeni bu kızların cinsel yolla bulaşan hastalıklara maruz kalmamış olmalarıdır. PID (pelvik enfeksiyon) ve vajinit gibi enfeksiyon hastalıkları aktif cinsel yaşam başladığında, önemli bir kısmı cinsel yolla bulaşan bakterilerle başlatılan enfeksiyonlardır.
 
Kızlık zarları yapısal olarak farklılıklar gösterebilir mi?

Anatomik olarak kızlık zarı vajinanın hemen giriş kısmında yerleşmiş, en sık görülen şekliyle ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan ufak bir delik bulunan yarı esnek, ince bir yapıdır. Bazı kadınlarda bu yapı çok sert veya çok esnek olabilir. Bazı kadınlarda ortada bir yerine iki veya daha fazla sayıda delik bulunabilir. Ender durumlarda zarın ortasındaki delik o kadar büyüktür ki, muayenede neredeyse zar hiç yok sanılabilir. Bazı çok ender durumlarda ise zarda hiç delik yoktur (imperfore himen). Bu durumda adet kanaması genç kızlıkta görülen ilk kanamadan itibaren sürekli genital kanal içinde birikir ve her adet döneminde kız "adet olamamaktan, ancak aşırı ağrı duymaktan" yakınır. Kanama öyle ileri boyutlarda birikebilir ki, tüm rahim ve tüm vajina kanla dolmuş ve genç kızda halen ilk adet kanaması gerçekleşmemiş olabilir. Bu ciddi bir durumdur ve kadının genital sisteminin zarar görmemesi için ameliyatla kızlık zarına delik açılarak içerideki kanın boşalması sağlanmalıdır.
 

Annuler kızlık zarı Septalı kızlık zarı Septalı kızlık zarı
Annuler kızlık zarı Semilunar kızlık zarı Septalı kızlık zarı
Cribriformis kızlık zarı Fimbriatus kızlık zarı Carnosus kızlık zarı
Cribriformis kızlık zarı Fimbriatus kızlık zarı Carnosus kızlık zarı


Daha detaylı ve tıbbi bir sınıflandırma ise şöyle yapıla bilinir;

 • Şekline göre

  • Tipik hymenler

   • Halka şeklinde hymen (H. annulare)

   • Yarımay şeklinde hymen (H. semilunare)

   • Dudak şeklinde hymen (H. labiale)

  • Atipik hymenler

   • Deliksiz hymenler (H. imperforatus)

   • Kalbur biçimde hymen (H. cribriformis)

   • Kalbur şeklinde hymen (H. septatus)

   • Kupa kağıdı şeklinde hymen

 • Karakterine göre

  • Deliğin karakteri

   • Çok küçük delik

   • Orta boy delik

   • Çok geniş delik

  • Serbest kenarın karakteri

   • Düz kenarlı

   • İnce tırtıklı (H denticulaire)

   • Derin çentikli (loblu hymen)

   • Çiçek tacı (H corollaire)

   • Saçaklı (H fronge)

   • Katmerli

 • Mukavemetine göre

  • Zayıf

   • Tül gibi ince

  • Sağlam

   • Lifli (H fibroze)

   • Tendon kıvamında (H tendinoze)

   • Kıkırdağımsı (H kartilajinoze)

 • Elastikiyetine göre

  • Lastik gibi genişleyen

  • Elastikyeti hiç olmayan (1,2,3,7,8)

Bunları daha anlaşılabilir olması açısından belli başlı sınıflara ayırırsak genellikle görülen 6 şekil ortaya çıkar.

Annuler (halka şeklinde) kızlık zarı en çok rastlanan şekildir.
 

 • Semilunar (yarım halka veya esnek) kızlık zarının dıştan içe kalınlığı fazla olmadığı için genelde ilişki sırasında yırtılmaz. Ancak doğum sırasında yırtılır.
   

 • Cribriformis (delikli veya elek tarzında) kızlık zarlarının ilişki esnasında yırtılması biraz daha fazla acılı ve zordur.
   

 • Carnosus (etli) kızlık zarı ise kalınlığı fazla  olduğundan ilişkide kolay kolay yırtılmayan, bazen ufak bir cerrahi müdahale gerektiren, bazende kanaması çok fazla olabilen tipte kızlık zarıdır.

 • Kzılık Zarı hymenBu resim kızlık zarının kişiler arasında yapısal farklılıklarını göstermektedir. Üstteki resimlerde cinsel ilişki öncesinde en sık görülen kızlık zarı tipleri görülmektedir. Altta solda yer alan resim delik içermeyen ve bu nedenle kız çocuğunda ciddi sorunlar yaratabilen kızlık zarı yapısını göstermektedir. Doğum sonrasında kızlık zarı yalnızca kalıntılar şeklinde varlığını sürdürebilir.

  Kızlık zarı cinsel ilişkide mutlaka kanar mı?

  Kızlık zarı nispeten esnek olmasına karşın, vajinanın içine girme denemelerinde (cinsel ilişkiyle, parmaklarla veya muayene aletleriyle) kolaylıkla yırtılan ve kanayan bir anatomik yapıdır. Ancak kişiler arası önemli yapısal farklılıklar nedeniyle kızlık zarı aşırı esnek olanlarda veya zar üzerinde yapısal olarak az sayıda damar bulunması durumunda ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşmeyebilir. Bunun sıklığını belirleyen bir çalışma olmamakla beraber deneyimler kadınların muhtemelen %1-2'sinde kızlık zarının ya aşırı esnek olması, veya damarlanmasının az olması nedeniyle ilk cinsel ilişkide kanamadığını göstermektedir.

  Bakire bir kadının jinekolojik muayene olması mümkünmüdür?

  Jinekolojik muayenenin en önemli aşamalarından biri vajinanın ve rahim ağzının gözlenmesi için yapılan spekulum muayenesidir. Günlük tıp uygulamalarında bakire olanların muayenesinde çoğunlukla bu işlem uygulanmamakta ve elle muayene makattan yapılmaktadır.

  Doktorlar arasında yaygın olan diğer bir eğilim de bakire birinin yalnızca ultrasonografiyle değerlendirilmesidir. Bu yaygın eğilimin nedeni, halk arasında "muayenenin ultrasonografiye göre daha az gelişmiş bir yöntem olduğu" şeklindeki yaygın görüş nedeniyle kadınların doktorlarını "yalnızca ultrasonografiyle tanı koyan doktor"lar arasından seçme eğilimleridir.

  Bakire bir kadının değerlendirmesinde yalızca karından yapılan ultrasonografi yeterli değildir. Akıntı, kasık ağrısı gibi şikayetlerin değerlendirmesinde kızlık zarına hiç bir zarar vermeden makattan muayene yapılması mümkündür ve ihmal edilmemelidir.

  "İlk gecede" nelere dikkat etmek gerekir?

  İlk gecede veya daha geniş anlamıyla ilk cinsel ilişkide hem kadına hem erkeğe düşen önemli görevler vardır. Bu ilk deneyimin güzel ve hatırlandığında iyi duygular uyandıran bir deneyim olması için kadının kendini bu ilk deneyime psikolojik olarak hazır hissetmesi gerekir. Ön sevişmeyle vajinada yeterli kayganlaşma sağlanmalı, eğer bu sağlanamazsa kayganlaştırıcı jel şeklinde eczanede satılan ve reçetesiz alınabilen ilaçlar kullanılmalıdır

  İlk cinsel deneyimin mutlaka ağrılı olması gerekmez. Kadın kendini yeterince gevşettiğinde, erkek de yumuşak davrandığında ağrısız bir ilk deneyim gerçekleşmesi çok muhtemeldir.
   
  Kadınların ilk deneyimlerinde en önemli korkularından biri gebe kalmaktır. Bu yüzden erkeğin prezervatif kullanması veya kadının doktoruna danışarak uygun bir korunma yöntemini kullanmaya başladıktan sonra ilişkide bulunması en idealidir.

  İlk cinsel ilişkide zar aşırı kanayabilir mi?

  Özellikle erkeğin çok aceleci ve sert davranması durumunda ufak yapılı kadınlarda zarla birlikte vajina dokusu da yırtılabilir. Bu durum çok aşırı kanamayla seyreden ve büyük olasılıkla dikiş atılarak tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Kızlık zarının çok aşırı sert yapısı olması da bu duruma katkıda bulunabilir.

  Normalde ilk ilişkide oluşan kanama birkaç dakika içinde en geç yarım saatte durur. Eğer kanama çok şiddetli olursa veya uzun süreler geçmesine rağmen durmazsa böyle bir durum söz konusu olabileceğinden doktora başvurmak gerekir.
   
  Bazı durumlarda ilk ilişkide kanama olur, yırtık yeri iyileşir, daha sonraki ilişkilerde tekrar kanar. Bu da kızlık zarının aşırı sert veya fazla "damarlı" olmasından kaynaklanır. Kanama miktarı fazla değilse, her ilişkide oluşan kanama kısa süreliyse endişelenecek bir durum yoktur.

  Kızlık zarı ilişki dışında ne zaman yırtılır?

  İlişki dışında nadir olarak bazen uzak doğu sporu, jimnastik gibi aktif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapanlarda, kaza ve bazen düşmelerde yırtılabilir.

  Kızlık zarının ne tarafından yırtıldığı bilinebilir mi?

  Yırtılmış bir kızlık zarının ne tarafından ve nasıl yırtıldığı bilinemez,ilişkide penis ile mi, parmak veya başka bir nesne ile mi veya düşme veya başka bir nedenle mi yırtıldığı bilinemez.

  Ne zaman yırtıldığı bilinebilinir mi?

  Yırtılmış olan bir kızlık zarının ne zaman yırtıldığı da bilinemez ancak yeni yani yırtılmadan sonraki yaklaşık ilk 7-10 gün içerisinde muayene edilirse yeni olduğu söylenebilir,yoksa ister bir ay ister 10 yıl önce olmuş olsun fikir yürütülemez,ne zaman yırtıldığı bilinemez.

  Yırtılan kızlık zarı sonra tekrar iyileşir mi? Kapanır mı?

  Hayır,farklı bir yapıya sahip olan kızlık zarının yırtılan kısımları hiç bir zaman kendiliğinden tekrar birleşmez.

  Mastürbasyon yaparken yırtılabilir mi?

  Eğer içinize bir şey sokmadan sadece sürtünme yoluyla mastürbasyon yapıyorsanız yırtılmaz.

  Kızlık zarının tamiri mümkün müdür?

  Kızlık zarının tamiri mümkündür ve tüm dünyada bunu uygulayan doktorlar ve uygulamayı talep eden kadınlar vardır. Bu tamirin başarılı olup olmayacağının en önemli belirleyicisi yırtılmanın ne zaman olduğudur. Kısa zaman önce (günler önce) olan bir yırtılma kolaylıkla tamir edilebilir. Çok sayıda cinsel ilişkide bulunmuş, doğum yapmış kadınlarda ise kızlık zarının parçaları azalmış olduğundan tamiri çok zor olabilir, başarısız olabilir.

  Lazer kızlık zarı tamirinde kullanılırmı ?

  Lazer aletinin başlıca işlevi ameliyatlarda yakma ve kesme amaçlıdır. Bu uygulamada yeri yoktur.Lazerle kesilen dokular dikilmesine gerek kalmayan dokular olup bu tür uygulamalarda dokunun tekrar eskı halıne getırılmesını ımkansız kılar

  Bu ameliyatta kullanılan dikiş ipliklerinin özelıği var mı ?

  Bu operasyonda vicryl veya katgut adı verilen sütürler işlemin ozellıgıne göre değişir.Ameliyatlarda en sık kullanılan ıplıklardır.Turkiyede uretımı yapılmamaklabırlıkte tum medıkal marketlerde kolaylıkla bulunabılen suturlerdır

  Dikilen bir kızlık zarı yüzde yüz kanar mı?

  Evet,eğer bu işin uzmanı tarafından dikilmişse dikilen bir zar yüzde yüz kanar.

  Dikilen bir kızlık zarının dikildiği ilişkiye gireceğim kişi tarafından anlaşılır mı?

  Kesinlikle hayır, sadece kadın doğum uzmanları veya adli tıp uzmanları bunu anlayabilir.

  Kızlık zarı dikilmesi için ilişki sayısının veya ne kadar süredir ilişkiye girildiğinin önemi var mıdır?

  Hayır yoktur, çocuk doğurmuş kadınlarda dahi bu kızlık zarı tamir edilir.

  Kızlık zarım yırtılmıştı, diktirmiştim, tekrar diktirebilir miyim?

  Evet ,defalarca dahi tamir edile bilinir

  Kızlık zarı dikişi acıtır mı? ne kadar sürer? nasıl bir ameliyattır?

  Hayır acımaz, siz uyutularak veya o bölge uyuşturularak yapılır,10 ila 30 dakika arasında sürer,operasyondan sonra rahatlıkla yürüyebilir veya çalışabilirsiniz.Hiç kimse sizin böyle bir operasyon geçirdiğinizi anlamaz.

  Dikildikten sonra nelere dikkat etmek gerekir? Duş ve saire gibi şeyler zararlı mıdır?

  Özel bir şey gerektirmez ilk bir kaç gün hekiminizin önerilerine uymak gerekir, rahatlıkla bir kaç gün sonra duş alabilirsiniz.

  Kızlık zarı ilişkiden ne kadar zaman önce dikilmelidir?

  Bu kızlık zarınızın tipine ve hekiminizin yapacağı ameliyata bağlıdır, bazen bir kaç ay evvel, bazen bir kaç gün evvel bazen de bir yıl önce dikmek gerekir.

  Kızlık zarı bozulmadan gebelik oluşabilir mi?
   
  Evet. Gebelik oluşması için kızlık zarının bozulması şart değildir. Yukarıda anlatıldığı gibi esnek olan bir zar tam bir cinsel ilişkide bozulmamış olmasına karşın gebelik oluşabilir. Diğer bir yol da yine ender görülmesine karşın erkeğin kızlık zarına çok yakın bir yere boşalmasıdır. Spermler oldukça hareketli hücreler olduklarından vajinanın girişinden rahim ağzına ve buradan da iç genital sisteme geçerek gebeliği başlatabilirler.

  Muayenede kızlık zarının sağlam olup olmadığı anlaşılabilir mi?

  Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanının yaptığı bir muayenede kızlık zarının yırtılmış olup olmadığı, yırtılmışsa bunun eski bir yırtık mı, yeni bir yırtık mı olduğu anlaşılabilir. Ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları resmi bir kurumda adli tabip olarak görevli olmadıkları sürece bu muayeneyi yapmamayı tercih etme veya muayene sonucunda rapor vermeyi reddetme özgürlüğüne sahiptirler. Dahası Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları hastanın kendisi dışındaki birine muayene sonucunu bildirmek zorunda da değildirler.

   ANASAYFA'YA DÖN


  Evliilk İlanları
   

  EVLİLİK HAKKINDA

  GELİNLİK SEÇİMİ
  DAMATLIK SEÇİMİ
  ÖZEL DİKİM (TERZİLER)
  BOHÇA  HAZIRLAMA
  SÖZ BOHÇASI
  NİŞAN BOHÇASI
  ÇEYİZ HAZIRLAMA
  EVLİLİK VE SAĞLIK
  İLK GECE KORKUSU
  EVLİLİKTE CİNSELLİK
  ERKEĞİN GÖREVLERİ
  KADININ HASSASİYETİ
  KIZLIK ZARI
  KÜRTAJ
  İSLAMDA EVLİLİK
  EVLİLİK ÖNCESİ DİYET
  CİLT BAKIMI
  HAMİLE KALMA
  HAMİLELİK DÖNEMİ
  KISIRLIK TEDAVİSİ
  DİYET LİSTESİ
  DANIŞMANLIK
  EVLİLİK DANIŞMANI
  EVLENMEDEN ÖNCE
  EVLİLİK ŞARTMI
  EVLİLİK KORKUSU
  SİZCE EŞ NE DEMEK ?
  MANTIKMI & DUYGUSAL MI ?
  ERKEĞİNİ TANI
  ACELE ETMEYİN !!!
  EVLİLİKTE YAŞANANLAR
  İLK 3 YIL DİKKAT EDİN
  EVLİLİĞİNİZİ GÜZELLEŞTİRİN
  ERKEKLER NE İSTER ?
  AİLE İÇİ PROBLEMLER
  EVLİLİK SORUNLARI
  İKİNCİ BAHAR
  ALDATILMA
  NASIL ANLARSINIZ ?
  İHANETİN SEBEPLERİ
  İLİŞKİNİZİ KURTARIN
  KADINLARDA ALDATIR
  GÜZELLİK VE MAKYAJ
  SELÜLİT SORUNU
  KUSURSUZ BACAKLAR
  SAÇ BAKIMI
  CİLT BAKIMI
  MAKYAJ SIRLARI
  NİKAH İŞLEMLERİ
  NİKAH İŞLEMLERİ
  GEREKLİ EVRAKLAR
  KARAR ANI
  ARKADAŞLIK TEKLİFİ
  EVLENME TEKLİFİ
  GÜNLÜK FALINIZ
  TARİFLER
  YEMEK TARİFLERİ
  TATLI TARİFLERİ
  PASTA TARİFLERİ
  POĞAÇA TARİFLERİ
  BÖREK TARİFLERİ
  KREDİLER
  İHTİYAÇ KREDİSİ
  EVLİLİK KREDİSİ
  TAŞIT KREDİSİ
  KONUT KREDİSİ
   

    Kızlık Zarı